Челси „обмисля възможността“ да подпише Карим Бензема или Роберто Фирмино под наем през януари, за да се справи с липсата на голове.... тъй като стремежът на сините към Виктор Освенхен и Иван Тони може да трябва да изчака до лятото
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-01-15 | 17:04:06

От отборите в горната половина на таблицата на Висшата лига само Манчестър Юнайтед и Уест Хям са отбелязали по-малко голове от завръщането на Челси от 35 в 21 мача и Маурисио Почетино няма търпение да разреши проблема този месец

Mail Sport съобщи миналата седмица, че Челси има силен интерес към плодовития нападател на Наполи Виктор Осимен, който има освободени £103 милиона клауза.

Карим Бензема е сред опциите, които Челси обмисля през януари

Бившият нападател на Ливърпул Роберто Фирмино също се разглежда този месец

Вашият браузър не поддържа iframes.

Източници, близки до 25-годишния футболист, посочиха, че нигерийският нападател е готов да се присъедини към сините.

Но тази сделка, предвид цената й, е по-вероятно да набере скорост през лятото - особено като се има предвид, че Освенхен е на Купата на Африканските нации.

Междувременно нараства убеждението, че Иван Тони, който също е на радара на Арсенал, ще остане в Брентфорд до края на сезона, след като се завърне в игра след осемте си месеца - забрана.

В съчетание с необходимостта да се спазват правилата за печалба и устойчивост на Висшата лига, това може да принуди сините да се задоволят с опция за краткосрочен заем този месец.

Според The ​​Telegraph и Фирмино, и Бензема отговарят на изискванията.

Съобщава се, че бившият нападател на Реал Мадрид е бил оставен извън тренировъчния лагер на Ал-Итихад по средата на сезона в Дубай, след като многократно не се е явил на служба - като лагерът му настоява, че е заседнал в Мавриций, където е бил на почивка, поради тропическа буря .

Маурисио Почетино няма търпение да подпише с нападател през януари, за да се справи с липсата на голове на отбора си

Коул Палмър е съвместният голмайстор на Челси през този сезон с осем гола

Николас Джаксън също отбеляза осем гола, но все още не е убедителен, след като се присъедини от Виляреал за £37 милиона миналото лято

Носителят на Златната топка за 2022 г. подписа тригодишен договор на стойност £258 милиона със саудитския клуб през лятото, но въпреки че отбеляза 15 гола в 24 мача, слуховете за бъдещето му се завъртяха от момента, в който той влезе в Близкия изток.

"Трябва да дадем малко почивка на играчите и персонала", каза той.

„Сега беше наистина натоварен период, те трябва да си отдъхнат малко. Тази почивка е напълно заслужена.

„Мисля, че имат нужда от няколко дни почивка. Те го заслужават. След това да атакувам втората половина на сезона. Имат нужда от почивка.“

Фирмино междувременно не е вкарвал за Ал-Алхи в 18 мача във всички състезания, откакто записа хеттрик в дебюта си, след като се премести в Саудитска Арабия със свободен трансфер .

Джаксън и Коул Палмър са най-добрите голмайстори на Челси с по осем гола всеки през този сезон, но първият в момента е на национално ниво в Купата на Африканските нации .

Армандо Броя отново е във форма след продължително прекъсване поради контузия, но той остава недоказан в Челси и отбеляза само два гола в 17 участия във всички турнири през тази сезон.

Говорейки след като дузпата на Палмър осигури победа с 1-0 над Фулъм в събота,  Почетино каза, че зимната ваканция във Висшата лига е дошла в добър момент за неговия отбор но беше сдържан за всякакви потенциални подписвания през януари.

Източник: dailymail.co.uk